Loading...

Agnihotra

by admin, 10.4.2016

Už vím, že toto povídání budu často upravovat. Čím déle praktikuji agnihotru, tím více jsem do ní vtažen – a měněn. Tak se bude měnit i obsah této stránky. Důležité je, aby tato informace na mých stránkách byla.

Agnihotra je tisíce let starý ohňový rituál, vycházející z pozitivní energie východu a západu slunce, ohně, zpěvu a osoby, která obřad provádí. Provádí se v měděné pyramidě obrácené na špičku, ve které se v přesně stanovený čas spaluje sušený kravský trus, pomazaný čistým přepuštěným máslem „ghí“ spolu s trochou zrnek neloupané rýže. Jednotlivé energie slunce, ohně, zpěvu a pálených substancí jsou člověkem, který agnihotru provádí násobeny, výsledkem je obrovská energie, která zaplavuje v několika vlnách vše, co je v dosahu – říká se, že účinek je citelný do sta metrů v okolí. Energie obřadu čistí vše co je v dosahu. Tělo, mysl, duši, rostliny, zvířata, budovy. Těžko popsat efekt, lépe si obřad prožít. Kouř stoupající z ohně má také léčivý účinek, jeho vdechování čistí krev, léčí dýchací cesty. Popel z obřadu je také léčivý, používá se na hnojení, rozpuštěný ve vodě jako zálivka na květiny, v léčivých mastech. Záleží jen na představivosti toho, kdo obřad provádí.

Nejlepší popis agnihotry jsem našel u Vlastimila Marka

http://paprsky1.com/ohoovy_ritual_agnihotra/ohoovy_ritual_agnihotra.html

a zde

http://agnihotra.108.cz/index.php?page=uvod

Agnihotru provádím pravidelně každou neděli v Dobré čajovně Tábor, v Tomkově ulici (ulice pod hotelem Palcát směrem k Jordánu), zpravidla při západu slunce. Jste vítáni :-). Během roku se čas východu i západu slunce mění, stejně tak se mění pro různá místa na zemi. Existují programy pro chytré telefony i pro počítače, které přesný čas pro dané místo určí. Na těchto stránkách bude brzy možné zjistit přesný čas východů i západů slunce pro Dobrou Čajovnu v Táboře, zatím zde budu vypisovat orientační časy východů a západů slunce pro běžný měsíc. Pro duben jsou časy východů slunce v rozmezí 6hod. 38 min – 5hod. 44 min, časy západů slunce v rozmezí 19hod. 30 min – 20hod. 13min. Volejte, textujte, pište, přesný čas vám rád sdělím.

Praktické informace:

Dejte předem vědět, že se zúčastníte. Přijďte o půl hodiny dříve, nyní (v dubnu) se teple oblečte, obřad provádím venku v čajovém altánu. Počítejte ještě cca 30min po obřadu, je dobré v klidu chvilku posedět, energie  působí i po samotném obřadu.